Moje zdjęcie
Publiczne Gimnazjum Nr 1 w Świdwinie, zachodniopomorskie, Poland
klubszalonychrobotek@gmail.com

Goście

poniedziałek, 11 stycznia 2010

Kolorowe kartoniki...


z kartki brystolu i kolorowej serwetki.

Potrzebujemy:
1. blok techniczny;
2. serwetkę;
3. folię spożywczą;
4. papier do pieczenia;
5. żelazko;
6. nożyczki.

Sposób wykonania:
Wycinamy potrzebnej wielkości kartonik np. z bloku technicznego. Następnie nieco większy z folii i serwetki. Z serwetki zostawiamy tylko jedną warstwę najbardziej wybarwioną. Wszystko układamy warstwami kartonik - folia - serwetka i przykrywamy papierem do pieczenia. Rozgrzewamy żelazko ustawiając wcześniej na największą temperaturę i prasujemy po papierze do pieczenia przez 2-3 minuty. Odkładamy papier do pieczenia i naszym oczom ukazuję się usztywniona kartonikiem wybrana serwetka.
Powodzenia!!!

6 komentarzy:

 1. bomba :):):) ale mnie ścięło, a to takie proste :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Tą techniką zrobiłam ostatnią aniołkową karteczkę. Trochę się namęczyłam przy prasowaniu, robiłam to pierwszy raz i miałam za duży kawałek folii i zaczęła się palić, ale efekt końcowy super, jak się dobrze przyprasuje, to się nic nie odkleja. :))

  OdpowiedzUsuń
 3. Wooow! Jestem pod wrażeniem, nie wiedziałam, że można zrobić coś takiego! Kurczę, skończyła mi się folia kuchenna, ale jak tylko zrobię zakupy, to wytestuję tę metodę!

  OdpowiedzUsuń
 4. Fantastyczny pomysł na kartki świąteczne.Ja też muszę spróbować,może uda mi się zrobić parę ciekawych karteczek na nadchodzące święta i zaskoczyć mile znajomych niepowtarzalnymi kartkami z życzeniami.
  Pozdrowienia i proszę o więcej takich prostych, a zarazem fantastycznych pomysłów.

  OdpowiedzUsuń
 5. Bardzo ciekawy pomysł! Tego jeszcze nie znałam. Muszę wypróbować.

  OdpowiedzUsuń